Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz kardesleryapi44@gmail.com

Telefon Numaramız 05303264423

MALATYA ISI YALITIMI MANTOLAMA

Ana Sayfa » Biz Kimiz; » MALATYA ISI YALITIMI MANTOLAMA

MALATYA ISI YALITIMI MANTOLAMA

 

ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN BİZİ ARAYIN

05303264423

05063065255

04223260544

 

Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama Ev demek kışın sıcacık salonumuzda pijama terlik keyfiyle oturmak yazınsa aynı salonda sıcaktan bunalmadan rahat bir nefes almak demek.

Dış cephelerimizin yaşam konforumuz daki rolü önemli. Evlerimizde ısıl konforun sağlanması ve enerji maliyetlerinin azaltılması için mantolama (dış cephe ısı yalıtımı) yapılması temel bir ihtiyaçtır. Ayrıca binaların dış cepheleri aşağıdaki nedenlerden dolayı zaman içinde eski ve kötü bir görünüme sahip olup, yenilenmesi gerekebilir;

 • Binaların ısıtma ve soğutma giderlerinin çok fazla olması,
 • İklim koşulları ve hava kirliliği nedeniyle dış cephelerin kirlenmesi,
 • Güneşin UV ışınlarından dolayı dış cephe renginin solması,
 • Yağmur ve cephede biriken su damlacıkları nedeniyle küf ve mantar oluşması,
 • Bina statiği ve yeryüzü hareketlerinden kaynaklı dış cephede çatlaklar oluşması,
 • Kullanılan malzemelerin kalitesi ve uygulama hatalarından kaynaklanan çatlama, kabarma, harelenme, tozuma vb. deformasyonların oluşması

Dış Cephe Mantolama Bunların dışında binalarda estetik ve konfor arayışı sebebi ile tadilat yapılabilir. Yenilikçi tekstür ve renk alternatifleri ile dış cepheler modern ve yeni bir görünüme sahip olabilir.

Dış cephe tadilatı iki şekilde yapılabilir:

 • Dış Cephe Isı Yalıtım (Mantolama) sistemleri ile,
 • Boya ve kaplamalar ile.

Daha detaylı bilgi için aşağıda paylaştığımız adımları da inceleyebilirsiniz.
*Tadilat sürecinde projeye özel detaylar olabilir. Bu süreçte konusunda uzman kişilere danışılması önerilir.

Dış cephelerde ilham veren fikirler!

Pinterest

Houzz

Dış cephe tadilatındaki adımlar

 1. Mantolama sistemleri ile dış cephenin yenilenmesi

  Mantolama, binaların ısıtma ve soğutma giderlerini %60’a

  kadar azaltırken, dış cephelerin yeni ve modern bir görünüme kavuşturan ideal bir sistemdir.

  Mantolama sürecinde üretici firma seçimi kritik rol oynar.

  Bunun en önemli göstergelerinden biri üretici firmanın ürün kalitesi ve çeşitliliği, bir diğeri de sunduğu hizmetlerdir.

  Mantolama karar sürecindeki adımlar:

  1. Apartman yönetiminin karar alması
  2. Keşif
  3. Malzeme seçimi
  4. Son kat renklere karar verilmesi
  5. Teknik şartname oluşturulması
  6. Uygulama ekibine karar verilmesi
  7. Uygun ödeme şartlarının belirlenmesi
  8. Uygulama
  9. Garanti sözleşmesi
  10. Enerji kimlik belgesi

  Bu adımlarla ilgili detaylarahttps://kardesleryapimantolama.com/kardesler-yapi-izolasyon-iletisimden ulaşabilirsiniz.

  Dış cephe mantolama uygulamasından önce dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda listelenmiştir.

  • Cam, ahşap, alüminyum ve diğer mevcut yapı elemanları uygulama sırasında zarar görmemesi için düzgünce örtülerek korunmalıdır.
  • Mantolama yapılacak yüzeyler nemli olmamalı, döşeme ve sıvalar kurumuş olmalıdır.
  • Mantolama yapılacak binalarda nem ve rutubet önlenmiş olmalıdır.
  • Yağmur olukları, son katı uygulanmış sistemden en az 5 cm dışarıda olmalıdır.
  • İskele kullanımlarında, iskele kelepçelerinin uzunluğu sistem kalınlığına uygun olmalı, işçi emniyeti açısından duvar ve iskele arasındaki mesafe yeterli olmalı ve iskele kelepçeleri için eğri açılan deliklerden su sızması engellenmelidir.
  • Cepheyi, güneş, yağmur ve rüzgardan korumak için iskele ağı kullanılması önerilir.
  • Sorunsuz bir uygulama ve rahat çalışma ortamı sağlamak için dış cephe ısı yalıtım sistemine ait elemanlar uygun şekilde depolanmalıdır.
  • Çalışma süresi boyunca yapıştırıcı, yüzey sıvası ve son kat kaplama malzemelerinin kuru ve serin ortamda +5 0C ile +30 0C arasında saklanmasına özen gösterilmeli; profil, donatı filesi gibi diğer sistem bileşenleri deforme olmayacak şekilde muhafaza edilmeli ve özellikle ısı yalıtım levhaları üzeri kapalı olacak şekilde depolanmalıdır.
  • Yapıştırıcı sıva, boya ve son kat malzemelerin raf ömrü kuru ve serin ortamda ambalajların ağzı açılmaması koşuluyla üretim tarihinden itibaren 1 yıldır.
  • Uygulamaya başlamadan önce uygulama aşamasında taşyünü levhalar nemden korunmalı, polistren esaslı Ekstrüde polistren (XPS) ve Ekspande polistren (EPS) ısı yalıtım levhaları ise uzun süre güneşin zararlı etkilerine karşı açıkta bırakılmamalıdır.
  • Yapıştırılan XPS ve EPS levhalar uzun süre kaplamasız olarak güneşe maruz kalacaksa, cepheler örtülerek levhaların güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunması sağlanmalıdır.
  Sistem Bileşenlerinin Seçimi
  
  Isı yalıtım levhası Dış Cephe Mantolama
  Taşyünü, ekstrüde polistren (XPS) ve ekspande polistren (EPS) ısı yalıtım levha çeşitlerinin kullanımı genel olarak yaygındır. Taşyünü ısı yalıtım levhaları ısı, yangın ve ses yalıtımı özellikleriyle öne çıkarken, EPS levhalar yüksek ısı yalıtım değerleriyle dikkat çeker. Kullanımı daha sınırlı olan XPS levhalar, suya dayanıklı yapıları sayesinde subasman seviyesinde tercih edilir.

  Dış cephe kaplaması

  Dış cephe kaplamaları, çimento esaslı mineral kaplamalar ve kendinden renkli akrilik esaslı kaplamalar olarak ikiye ayrılır. Mineral kaplamalar tane büyüklükleri ile farklı dekoratif tekstürler sunarken, kendinden renkli kaplamalar boya uygulaması gerektirmediği için uygulama kolaylığı sağlar.
  Son kat kaplama, dekoratif özelliğinin yanısıra  dış cepheyi ve ısı yalıtım sistemini hava şartlarından korur.
  
  Bu süreçte, kaplamanın tanecik yapısı ve yüzeyde oluşturacağı katman kalınlığı büyük önem taşır. Bu nedenle dış cephe ısı yalıtım sistemlerinde dokulu ve sisteme mukavemet sağlayacak kaplamalar tercih edilmelidir.
  Weber, 41 farklı son kat kaplama ve boya seçenekleriyle size özel dekoratif çözümler sunar.

  Dış cephe boyası

  Dış cephede kullanılacak boya, cephenin uzun ömürlü olabilmesi için kritik bir aşamadır. Güneş ışınları, zorlu iklim koşulları ve hava kirliliği sebebiyle cepheler çabuk deforme olma eğilimindedir. Farklı ihtiyaçlar doğrultusunda kirlenme ve solma direnci yüksek ve cephede küf ve mantar oluşumunu engelleyen boya türleri tercih edilmelidir.
  Dünya çapında sadece
  
  Weber bünyesinde bulunan suyla dost Aquabalance teknolojisi sayesinde, yağmur ve çiğ damlalarını kısmi olarak emer ve yüzey alanlarını genişletir. Genişleyen yüzey alanları sayesinde damlalar hızlı şekilde buharlaşır. Suyun geri kalan kısmı ise kaplamanın kılcal boşluklu yapısı içinde geçici olarak kalır ve bu yapı sayesinde hızla buharlaşarak cepheyi terk eder. Böylece küf ve mantar oluşumu engellenmiş olur.
  
  Boya markası dışında renk seçimi heyecan verici bir süreçtir. Bunun için renk kartelalarından ve dergilerdeki örnek uygulamalardan faydalanabilirsiniz. Koyu renkler açık renklere oranla güneş ışınlarını daha fazla çekecekleri için yüzeyde termal gerilimle birlikte çatlaklar oluşmasına neden olabilir.
  
  Bu nedenle dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerine uygulanacak son kat kaplamalarda koyu renkler tercih edilmemelidir. Seçilecek rengin aydınlık referans değeri > 25 olmalıdır. Ancak koyu renkler cephenin %10’undan fazlasını kaplamıyorsa dekoratif olarak kullanılabilir.

https://www.ahaber.com.tr/ekonomi/2017/01/11/kombi-kullanirken-tasarruf-edeyim-derken-zarar-etmeyin

 • mantolama,poliüretan köpük,malatya,parke,boya,ısı yalıtım,m2 fiyatları,

 • Bizden Resimler

  iletişim
 • KARDEŞLER YAPI İZOLASYON

 • Son Dakika Haberler

 • × WhatsApp Hattı