Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz kardesleryapi44@gmail.com

Telefon Numaramız 05303264423

HİZMETLER

Ana Sayfa » HİZMETLER

SPREY POLİÜRETAN SIKMA ÇATI KÖPÜĞÜ

MANTOLAMA (Isı Yalıtımı dış cephe)

Su Yalıtımı (teras, çatı, temel bohçalama, Islak zeminler vs)

ÇATI SİSTEMLERİ (çatı Yalıtımı, İzolasyonu, aktarma, tadilat)

BOYA DEKORASYON (baskılı modelli sedef boya iç.düz Grenli Boya ve)

 

DEKORASYON (dış cephe Söve dekorasyon, dış cephe modelleme)
GÜVENLİKLİ İSKELE SİSTEMLERİ (yapı denetimli)

SES Yalıtımı (akustik ses düzenleme)

YANGIN Yalıtımı (taş yünü)

ALÇI SIVA
KUM SIVA
DEKORATİF SIVA
KARBONLU EPS MANTOLAMA
XPS MANTOLAMA
TAŞ yünü MANTOLAMA
ALÇIPAN
NİŞ
3D TASARIM
DUVAR KAPLAMA
ZEMİN KAPLAMA
HİZMETLER

YAPIYA DAİR NE VARSA

YAPIYA DAİR NE VARSA


YAPILARA SANATSAL BİR DOKUNUŞ

04223260544

 

05303264423

HİZMETLER

Mantolama İşlerini Nasıl Yapıyoruz?

Dış cephe kaplaması yapılacak olan cephe üzerindeki dökülmeye müsait mevcuttaki boya veya şişmiş eski sıva kazınarak çanak anten vidaları, tabela kasa vidaları vb. kaldırarak mantolama uygulanacak zemini sağlam bir alt zemin haline getirilir. Kısacası dış cephe kaplaması yapılacak olan cephe, ısı yalıtımını olumsuz yönde etkileyecek olan her türlü nesneden arındırılır.

Müşteri isteğine bağlı olarak kullanılan standart yapıştırıcı dışında strafor yapıştırıcısına, özel strafor yapıştırıcı harcı da ilave edilebilir.

İzolasyon ve ısı yalıtımı uygulanacak cepheye strafor yapıştırıcısı sürülür. Bu işlem bilindik sıva uygulama işlemi gibi itina ile gerçekleştirilir. Yapıştırıcı tüm bölgeye temas edecek şekilde sıvanır. Yapıştırıcı sıvandıktan sonra straforu daha sağlam tutması için yapıştırıcıya 8–10 milimetrelik tarak çekilir. Tarak çekme işlemi sayesinde strafor, mantolama uygulanacak zemine daha sağlam oturur ve hava kanalları sayesinde strafor nerdeyse cepheden sökülemeyecek kadar sağlam bir şekilde yer edinir.

İsteğe bağlı olarak seçilmiş strafor, şaşırtmalı dizim dediğimiz metodik dizim yöntemi ile dış cepheye dizilir. Şaşırtmalı dizim sayesinde her bir strafor, diğer bir strafora kenetlenir. Pencere, balkon, kolon, sütun, çıkıntılı tavan ve taban düzlem kesişim kısımları itina gerektirecek kısımlar olması sebebi ile bu bölgelerde köşe şaşırtmalı dizim uygulanır. Isı yalıtımını en üst düzeyde tutabilmenin gereklerinden olan köşe dizim uygulaması sayesinde enerji tasarrufu sağlanır.

Bina cephe köşe kısımları veya diğer tüm köşe kısımlarda özel plastik fileli köşebent kullanılır ve ayrıca balkon, zemin altı ve bina çıkıntı kısımlarının alt köşe kısımlarına yağmur, yıkama ve benzeri durumlar için damlalık kullanılır.

  • mantolama,poliüretan köpük,malatya,parke,boya,ısı yalıtım,m2 fiyatları,

  • Bizden Resimler

    iletişim
  • KARDEŞLER YAPI İZOLASYON

  • Son Dakika Haberler

  • × WhatsApp Hattı