Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz kardesleryapi44@gmail.com

Telefon Numaramız 05303264423

MALATYA BORLU YALITIM

Ana Sayfa » HİZMET » MALATYA BORLU YALITIM

MALATYA BORLU YALITIM

İLETİŞİM

04223260544

05303264423

05063065255

 

CelluBOR Selüloz Yünü muhteviyatını; atık gazete kağıtlarının geri dönüşümünden elde edilen selüloz yünü ile tamamı Türkiye’de yerli imkanlarla üretilen bor katkıları CelluBOR’u oluşturmaktadır. Doğal, organik ve oldukça yüksek verimli ısı ve ses yalıtım malzemesi olan CelluBOR; üretildiği 2005 yılından bu yana nitelikli projelerde yoğunlukla tercih edilmiştir.

https://kardesleryapimantolama.com/kardesler-yapi-izolasyon-iletisim

CelluBOR Isı

Isı iletkenlik değeri λ = 0,037 W/m.K’dir. CelluBOR, düşük ısı iletim katsayısı yanında yüksek ısı depolama kapasitesi ile iklimlendirilen ortamların ısısını bünyesinde daha uzun süre tutarak yüksek verimli ısı yalıtımı gerçekleştirir. CelluBOR’un λ değeri yoğunluk ve dış sıcaklık değişimlerinden etkilenmez. Isı geçişine karşı bileşenlerinin ve yalıtım malzemesinin gösterdiği direnç olarak ifade edilen R değeri malzeme seçimi için önemli bir kriterdir. CelluBOR’un ısı geçirgenlik direnci 50 mm kalınlıkta 1.35 m2K/W’dır. Düşük ve yüksek sıcaklıklarda R değeri sabittir. Uygulama yönteminin püskürtme olmasının avantajı yekpare (ek yersiz) yalıtım örtüsü ile yapıyı kaplamasıdır. Uygulama sonucunda ısı köprüsü oluşmadan, yüksek verimli sonuç elde edilir.

CelluBOR Ses

CelluBOR, sesleri esnek ve yumuşak yapısı ile sönümler. Düzensiz ve elyaf dokulu yapısı (yüksek yüzey ağırlığı ve gözenekli yapısı) sayesinde yankılanma ve çınlamayı önler. Uygun yapı elemanları ve uygun kalınlıkta kullanıldığında 70dB’e kadar ses geçirmeme özelliğine sahiptir. Akustik olarak ses yutma özelliği mükemmeldir. Ses yutma katsayısı 1,0; ses yutuculuk sınıfı A’dır.

CelluBOR Nem

CelluBOR yüksek buhar geçirgenliğine sahip olduğu için bünyesinde ve yapı içinde nem barındırmaz.

CelluBOR Yangın Geciktiriciliği

CelluBOR içerisindeki yangın geciktirici bor bileşenleri ile yapı için gerekli yangın korumasını (süre, duman miktarı, damlama oluşturmama ve yangının ilerlememesi vb. konularda) sağlamaktadır. Bu sayede yangın gibi istenilmeyen durumlarda tehlikeli ortamdan kaçış imkânını ve müdahale için gerekli zamanı sağlar.

 

 

CelluBOR Sağlık

CelluBOR, kanserojen ve insan sağlığına zararlı hiçbir madde ihtiva etmez. Fiziksel yapısı sayesinde binaların nefes almasına imkân verir. Küflenmeyi, rutubet ve paslanmayı önler. Binaları ve yaşayanları sağlıklı kılar. Isı yalıtımındaki yüksek verimliliği sayesinde, kullanıldığı alanlardaki düşük enerji tüketimi sera gazlarının düşürülmesine katkı sağlayarak, sağlıklı çevre oluşmasını destekler. Üretimde asgari %80 geri dönüştürülmüş atık kâğıt kullanıldığından doğa dostudur. Ayrıca mantar ve böcek oluşumuna izin vermez ve anti-bakteriyeldir. Formaldehit ve fenol içermez. Göz ile temasında alerjik sonuçlara sebep olmaz. Kısa veya uzun süreli cilt temasında herhangi bir kaşınma ya da rahatsızlık hissi oluşturmaz. Solunması durumunda belirlenebilmiş bir zararı yoktur. Kullanımı sırasında koku oluşmaz.

CelluBOR Çevre

Selüloz yünü olarak da bilinen CelluBOR’un muhteviyatının %80’den fazlası geri dönüştürülmüş atık kâğıttan oluşmaktadır. Fabrikamızda kullanılmayan atık kağıtların nitelikli bir ısı ve ses yalıtım malzemesine dönüşmesi çevreye ve ekonomiye oldukça önemli katkı sağlamaktadır. CelluBOR üretimi sırasında sarf edilen enerji bakımından da mineral yünlerle kıyaslandığında 20 kat daha az enerji tüketilerek üretilir.

 

 

CelluBOR Üretim

Çağ Mühendislik; 2005 yılında Konya fabrikasında Türkiye ve Ortadoğu’nun ilk ve tek selüloz esaslı bor katkılı yalıtım malzemesi olan CelluBOR’un ve bu yalıtım malzemesi uygulama sistemleri olan CelluMAK yalıtım püskürtme makinalarının seri üretimine başlamıştır. Firmamız; ISO 9001:2008 ve TSE EN 15101 kalite standartlarına göre üretim yapmaktadır. Ayrıca fabrikamız 2006 yılında en iyi yatırım ödülüne layık görülmüştür. Üretilen ürünlerimiz ile ilgili testler fabrika laboratuvarlarımızın yanı sıra; TSE, TÜBİTAK, Üniversiteler ve Akredite laboratuvarlarda düzenli olarak yapılmaktadır.

 

CelluBOR Uygulama

CelluBOR; selüloz esaslı, bor katkılı bir ısı, ses ve yangın yalıtım malzemesidir. CelluMAK; CelluBOR yalıtım malzemesinin püskürtülerek uygulanmasını sağlayan makinedir. CelluMAK ile yerine göre dökme, üfleme ile doldurma ve her türlü yüzeye rahatça uygulanabilen yapıştırıcılı püskürtme özelliğine sahiptir. CelluBOR ile her yüzeyde istenilen kalınlık ve yoğunlukta uygulama yapılabilme imkânı vardır. Uygulamanın ek yersiz olması, her türlü ısı ve ses köprüsünün oluşmasını engeller. CelluMAK ile uygulanan CelluBOR uygulama hızı olarak da oldukça avantajlıdır. Günde; uygulama yerine göre değişen 100 – 250 m2 arasında uygulama alanı tek ekip tarafından kolaylıkla tek vardiyada yapılabilmektedir. CelluMAK makinaları CE Standartlarına göre firmamız tarafından üretilmektedir.

 

 

CelluBOR Performans

CelluBOR’un tamamen doğal malzemelerden üretilmesi, ürünün performansının kullanım ömrü boyunca sabit kalmasını sağlar. Hacimsel kaybı olmadığı gibi ısı, ses ve yangın yalıtım değerlerinde zamanla hiçbir bozulma olmaz. Ek yersiz yalıtım örtüsü ile yapının kaplanması sonucu ısı ve ses köprüleri içermez. Yalnızca ek yersiz olması dahi levha uygulamalarına göre verimliliğini %15-20 daha fazlalaştırır. Bilindiği gibi düşük yoğunluklarda kullanılan mineral yünleri zamanla şekil kaybına (çökme, bel verme, ek yerlerinin açılması gibi) uğramaktadırlar. CelluBOR, yapıştırıcısı sayesinde şekil değiştirmeden yapı ömrü ile eş değer miktarda ömre sahiptir. Bu nedenle yıllar içerisinde performans değerlerinde herhangi bir değişim yaşanmaz.

 

 

CelluBOR Kullanım Alanı

MALATYA BORLU YALITIM

CelluBOR Kullanım Alanı

CelluBOR üretilmeye başlandığı günden itibaren oteller, konutlar, villalar, ofisler, eğitim kurumları, fabrikalar, konferans ve toplantı salonları, sinemalar ve stüdyolar, çelik ve ahşap yapılar, hangar ve tonoz yapılar olmak üzere sayısız ulusal ve uluslararası projenin ısı, ses ve yangın yalıtımında milyonlarca m2 uygulanmıştır. Tamamen yerli ve milli imkanlarla üretilen CelluBOR; iç duvarlarda kuru duvar sistemlerinin (alçıpaneller arası kullanım) ısı ve ses yalıtımı, iki duvar arası ısı ve ses yalıtımında, kompozit dış cephe ısı ve ses yalıtımında, çatıların ısı ve ses yalıtımında, tavan ve zeminlerde ısı ve ses yalıtımında, mekanik oda ve jeneratör odalarının ses yalıtımında, sanayi çatılarında ve katedral çatılarda ısı ve ses yalıtımında, prefabrik yapılarda ısı ve ses yalıtımında, kapalı otoparkların tavanlarının ısı ve ses yalıtımında, eğlence mekanları ve sinema salonlarının ses yalıtımı ve akustik düzenlemesinde, ticari yapılarda tavan-döşeme yalıtımı, döşeme arasında ses yalıtımı için gereklidir.

 

CelluBOR Ekonomi

CelluBOR; gün geçtikçe artan enerji maliyetlerini, tüketilen enerjiyi minimize etmesi ile kullanıcı ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadır. CelluBOR ısı, ses, nem yalıtımının yanı sıra yangın geciktiriciliği ve antibakteriyellik özelliklerini de aynı anda tek malzeme ile yapıya kazandırarak, kullanıldığı alanda yüksek verimlilik oluşturur.  CelluBOR, bünyesinde bor ihtiva etmesi nedeni ile ülkemizdeki bor kullanımında katma değer oluşturmaktadır.

Malzeme muhteviyatının kalanını oluşturan atık kağıtları geri dönüştürerek nitelikli bir yalıtım malzemesi üretimi ile çevreye olduğu kadar ekonomiye de katkı sağlamaktadır.

 

  • mantolama,poliüretan köpük,malatya,parke,boya,ısı yalıtım,m2 fiyatları,

  • Bizden Resimler

    iletişim
  • KARDEŞLER YAPI İZOLASYON

  • Son Dakika Haberler

  • × WhatsApp Hattı