Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz kardesleryapi44@gmail.com

Telefon Numaramız 05303264423

ÇATI İZOLASYONU %100 ÇÖZÜM

Ana Sayfa » Biz Kimiz; » ÇATI İZOLASYONU %100 ÇÖZÜM

ÇATI İZOLASYONU %100 ÇÖZÜM

Çatı içerisinde kesin çözüm 30 yıl garanti.Isı KAYBINI % 100 Kesin çözüm sağlar,su geçirmez,tavan da küf,nem,rutubet oluşumunu engeller artan doğalgaz faturanızda Tasarruf sağlar,Malatya ve ilçelerde hizmet vermekteyiz Profosyonel Yalıtım Çözümleri İçin Bizimle İletişime Geçiniz

0422 323 12 72

05303264423

Poliüretan Köpük Nedir?

Poliüretan Nedir?

Cevap: Poliüretan 1937 yılında Alman bilim insanı Otto Bayer tarafından bulunan köpük, kauçuk, ahşap, cam vernik veya lastiğe benzeyen bir çeşit polimerdir.

Poliüretanın Kullanım Alanları Nerelerdir?

Cevap:  Poliüretanın kullanım alanları bulunduğu ilk günden bu yana sürekli artarak ve gelişerek çoğalmaktadır. Günümüzde özellikle inşaat, ısı yalıtımı, tekstil, mobilya, medikal, otomotiv sektörlerinde temel hammadde olarak ve birçok başka sektörde yapıştırıcı olarak kullanılmaktadır.

Poliüretan Köpük Yalıtımı Nedir?  Avantajları Nelerdir?

Cevap: Poliüretan köpük çift bileşenli bir çeşit ısı yalıtım sistemidir. İzosiyenat ve polyol bileşenlerinin yüksek basınç ve gerekli ısı altında karıştırılarak püskürtülmesiyle elde edilir. Bu iki bileşen püskürtme esnasında karıştırılır ve hedef zemine yapışarak saniyeler içerisinde hacminin 10-50 katı oranında kabarır. Püskürtülen zeminde oluşan köpük saniyeler içerisinde sertleşerek nihai formuna ulaşır.

Çatı izolasyonu, soğuk hava deposu yalıtımı, hayvan çiftlikleri yalıtımı, temel izolasyonu, boru hattı izolasyonu, dış cephe poliüretan söve uygulamaları, boru ceketlemesi, metal sac içi uygulamaları, aliminyum panel uygulamaları … vb sayısız alanda kullanılan poliüretan köpüğün R-Değeri (ısı yalıtım değeri) yaygın kullanılan taş yünü, XPS, EPS vb. diğer ürünlerden yaklaşık iki kat daha yüksektir. Poliüretan köpük şu anda dünyada kullanılan en verimli ısı yalıtımı ürünüdür denilebilir. Ayrıca poliüretan köpük yalıtım uygulaması için harcanan zaman açısından da diğer ürünlerle kıyaslandığında oldukça avantajlıdır.

Dansite Nedir?

Cevap:  1 metreküp poliüretan köpüğün kg ağırlığı olarak tanımlanan dansiteyi Türkçeye ‘yoğunluk’ olarak çevirmek doğru olabilir. Poliüretan uygulamalarında çok kritik bir terim olan dansite ürün kullanım alanlarından, birim zeminde kullanılacak hammadde -ürün miktarına kadar birçok konuda belirleyici bir faktördür.

Poliüretanda dansite 5 ile 1000 arasında değişebilmektedir. Isı yalıtımı poliüretan köpük uygulamalarında genellikle 30 ile 45 aralığında tercih edilmektedir. Poliüretanın dansitesi yükseldikçe ısı yalıtım gücünün de yükseldiğini belirtmek gerekir. Yüksek dansite poliüretanlar daha çok ahşap, cam taklidi ürünlerde kullanılmaktadır.

Metrekarede Ne Kadar Poliüretan Köpük Hammadde Kullanılır?

Cevap: Poliüretan köpük uygulamalarında uygulama esnasındaki ortam sıcaklığı, makinenin ısı ve basınç dengesi, uygulama yapılacak zeminin durumu, uygulamacının el mahareti gibi birçok etmen birim alanda harcanacak hammadde miktarını etkileyebilmektedir. Aşağıdaki tablo bilimsel veriler göz önünde bulundurularak hazırlamıştır. Yukarıda bahsedilen dışsal etmenlerin hammadde sarfiyatını  %5-10 oranında değiştirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

 

çatı izolasyonu

çatı izolasyonu

 

çatı içi izolasyon

çatı izolasyonu

 

bodrum tavan izolasyon

bodrum tavan izolasyonu

 

sac izolasyonu

Trapez sac bessi izolasyon

sac dere izolasyon

tavuk çiftliği izolasyonu

https://kardesleryapimantolama.com/iletisim-2.html

  • mantolama,poliüretan köpük,malatya,parke,boya,ısı yalıtım,m2 fiyatları,

  • Bizden Resimler

    iletişim
  • KARDEŞLER YAPI İZOLASYON

  • Son Dakika Haberler

  • × WhatsApp Hattı