Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz kardesleryapi44@gmail.com

Telefon Numaramız 05303264423

Isı Yalıtımı Mantolama

Ana Sayfa » Proje » Isı Yalıtımı Mantolama

Malatya Yalıtım Firması

Malatya dış cephe mantolama,boya,iskele,parke,çatı yalıtımı,su izolasyonları,poliüretan köpük ve bir çok inşaat alanında profosyonel çözümlerle Malatya ili ve ilçeleri Hekimhan,Arapgir,Doğanşehir,Yazıhan,Ağın,Battalgazi,Yeşilyurt,Gündüzbey Olmak üzer bir çok bölgede hizmet vermekteyiz.

Bize Ulaşıp Ücretsiz Keşif Yaptırmak İçin

0506 30652 55—0422 323 12 72 Bu Numaralardan İletişme Geçebilirsiniz.

 

Dış Cephe Mantolama

Dış Cephe Mantolama Isı yalıtımı mantolama bahar kampanyası uygun ödeme koşulları kaliteli malzeme tecrübeli uygulama Malatya ve ilçelerde hizmet vermekteyiz mantolama ısı yalıtımı bizden fiyat almadan mantolama yaptırmayın kardeşler yapı izolasyon siz bir telefon kadar yakın ayrıca ücretsiz keşif hizmeti sunmaktayız. Mantolama ısı yalıtımı fiyat almak için bizi arayın.

İLETİŞİM NUMARALARIMIZ : 05303264423/04223231272/05063065255

 

Mantolama İşlerini Nasıl Yapıyoruz?

Dış cephe kaplaması yapılacak olan cephe üzerindeki dökülmeye müsait mevcuttaki boya veya şişmiş eski sıva kazınarak çanak anten vidaları, tabela kasa vidaları vb. kaldırarak mantolama uygulanacak zemini sağlam bir alt zemin haline getirilir. Kısacası dış cephe kaplaması yapılacak olan cephe, ısı yalıtımını olumsuz yönde etkileyecek olan her türlü nesneden arındırılır.

Müşteri isteğine bağlı olarak kullanılan standart yapıştırıcı dışında strafor yapıştırıcısına, özel strafor yapıştırıcı harcı da ilave edilebilir.

İzolasyon ve ısı yalıtımı uygulanacak cepheye strafor yapıştırıcısı sürülür. Bu işlem bilindik sıva uygulama işlemi gibi itina ile gerçekleştirilir. Yapıştırıcı tüm bölgeye temas edecek şekilde sıvanır. Yapıştırıcı sıvandıktan sonra straforu daha sağlam tutması için yapıştırıcıya 8–10 milimetrelik tarak çekilir. Tarak çekme işlemi sayesinde strafor, mantolama uygulanacak zemine daha sağlam oturur ve hava kanalları sayesinde strafor nerdeyse cepheden sökülemeyecek kadar sağlam bir şekilde yer edinir.

İsteğe bağlı olarak seçilmiş strafor, şaşırtmalı dizim dediğimiz metodik dizim yöntemi ile dış cepheye dizilir. Şaşırtmalı dizim sayesinde her bir strafor, diğer bir strafora kenetlenir. Pencere, balkon, kolon, sütun, çıkıntılı tavan ve taban düzlem kesişim kısımları itina gerektirecek kısımlar olması sebebi ile bu bölgelerde köşe şaşırtmalı dizim uygulanır. Isı yalıtımını en üst düzeyde tutabilmenin gereklerinden olan köşe dizim uygulaması sayesinde enerji tasarrufu sağlanır.

Bina cephe köşe kısımları veya diğer tüm köşe kısımlarda özel plastik fileli köşebent kullanılır ve ayrıca balkon, zemin altı ve bina çıkıntı kısımlarının alt köşe kısımlarına yağmur, yıkama ve benzeri durumlar için damlalık kullanılır.

Şaşırtmalı dizim işlemi sağlam ve itinalı bir şekilde bittikten sonra işlemin olmazsa olmazlarından olan dübelleme işlemi uygulanır (Dübelleme işlemi isteğe bağlıdır ve uygulanması kesinlikle tavsiye edilir.). Dübelleme işlemi sayesinde her strafora min-max 5 dübel atılır. Söz konusu bir adet dübel fiziksel yapısı itibariyle çakıldığı strafor ve cephe düzlemindeki şaşırtmalı dizimden ötürü 3 adet straforu birbirine ve ayrıca straforları da sıva ile birlikte dış cephe mantolaması uygulanan cepheye sert ve sağlam bir şekilde kenetler. Straforun her noktasına dübel çakma işlemi uygulandıktan sonra, straforun 5. dübeli olan göbek dübeli strafor göbeğine çakılır. Bununla birlikte şişme ve bel verme gibi olumsuz durumlar da engellenmiş olur.

Mantolama uygulanacak zemine dübelleme işlemi uygulandıktan sonra, sert plastik fileyi yapıştırmak için alt ince sıva uygulanır. Hemen ardından file gergin bir şekilde yapıştırılır ve daha sonra ikinci kat sıva atılır. Islak sünger vasıtasıyla file üstü sıva zemini sonraki aşama olan dekorasyon için pürüzsüz hale getirilir. File uygulaması, zelzele gibi kaydırıcı etkilerden ötürü strafor birleşim kısımlarında oluşabilecek çatlakların oluşmasını veya büyümesini engeller. Binaların coğrafik etkenlerden ötürü durağan olmadığı ve hareket halinde olduğu için binaların dış cephesinde oluşabilecek uzun boyutlu çatlaklar bu sayede engellenmiş olur.

Yukarıda belirttiğimiz aşamalardan sonraki işlem ise; özel astar uygulamasıdır ve bu işlem dış cephe kaplaması işleminin olmazsa olmazlarından biridir. Tüm bu aşamalar uygulandıktan sonra, dekoratif uygulamalar veya boya işleri yapılır. Müşterilerimiz bu noktadan sonra dış cephe dekorasyonu için çeşitli sistemlerden olan söve, taç, sütun, köşe taşları, payanda, kat silmesi, fuga kaplamaları, granit, cam mozaik, mermerit, cam giydirme (rektefe) gibi veya diğer dekoratif tüm bina giydirme sistemlerini uygulatabilirler.

Mantolama, Dış Cephe Mantolama ancak doğru ve düzenli bir biçimde yapıldığı zaman tam verim alınabilir. Bu sebeple şimdi de doğru bir mantolama tekniğinde olması gereken özellikleri sıralamaya çalışalım. Her şeyden önce mantolama işlemi sırasında hava koşullarının çok önemli olduğunu söylemeliyiz. Özellikle yağmurlu ve karlı günlerde mantolama işlemi yapmak sakıncalı olabilir, özellikle zemin mantolama işlemi esnasında bu tür zamanlara denk getirmemeye çalışmalıyız. Dikkat etmemiz gereken bir diğer durum da ısı yalıtım levhasının genişliğidir. Isı yalıtım levhasının genişliği temel olarak 2-10 cm arasında değişim göstermektedir. Bu değişim, ortamın fiziki koşullarından kaynaklanmaktadır. Isı yalıtım levhasının kalınlığı, mantolama işlemi başlamadan önce tüm koşullar göz önünde bulundurularak hesaplanmalıdır.

FAWORİ OPTİMİX MANTOLAMA FİYATLARI

 MANTOLAMA FİYATLARI

 

nolu  Isı Yalıtım Malzemeleri Standardı’na uygun olarak üretilen paket sistemdir.  mantolama

fiyatları proje detayına , levha kalınlığına ve projenin bulunduğu bölgeye göre değişiklik gösterir.

KONFORA VE TASARRUFA YOLCULUK

Fawori optimix mantolama ile yazın ve kışın tasarruf edersiniz. Konforlu yaşam alanları oluşturursunuz. Ailenizle birlikte sağlıklı ortamlarda yaşarsınız.  Fawori optimix mantolama fiyatları minimum fiyatlarda olup ve yıllarca sürecek konforun başlangıcı olacaktır.

FAWORİ OPTİMİX MANTOLAMA FİYATLARI Dış Cephe Mantolama

Fawori optimix mantolama fiyatları piyasa şartlarına göre rekabetçi olarak belirlenmiş olup ,  fiyatları aşağıda belirtilmiştir.

 

MANTOLAMA

Dış Cephe Mantolama

 

 

Kardeşler İzolasyon İletişim

Mantolama İletişim

  • mantolama,poliüretan köpük,malatya,parke,boya,ısı yalıtım,m2 fiyatları,

  • Bizden Resimler

    iletişim
  • KARDEŞLER YAPI İZOLASYON

  • Son Dakika Haberler

  • × WhatsApp Hattı